Polyák-Pásztor Diána cikkei

Összesen: 8 db cikk

Szia, Tanárnő!: A jegyek objektivitása illúzió – De akkor mit mondjunk a bizonyítványra?

WMN Suli – 2026. június 18. – PPD

„Ünnepeljétek meg, hogy egy újabb évfolyam zárult le. Ünnepeljétek meg, hogy – szinte – mindennap felkelt, ott volt, részt vett, kibírt, megharcolt. Ennek van itt az ideje” – hangsúlyozza Polyák-Pásztor Diána pedagógus, aki alig várja, hogy végre megszabaduljunk az ötfokú skálán történő osztályozás kényszerétől. De amíg ez a rendszer működik, hogyan reagáljunk szülőként a bizire? Pláne, ha nem úgy sikerült a gyereknek a tanév, ahogy azt elképzeltük?

Szia, Tanárnő!: Mindenki váltson iskolát hatodik osztály után!

WMN Suli – 2026. június 11. – PPD

Polyák-Pásztor Diána pedagógus szerint az iskolai integráció nem „liberális ármány”, de elitképzésre is szükség van. A kérdés, hogy mikortól. És milyen áron. Vagy be lehetne olyan modellt is vezetni, ami mindenkinek optimálisabb, mint a mostani, és a kisgimnáziumokba való menekülés kérdését is megoldja?

Szia, Tanárnő!: A gyermekközpontú iskolában a pedagógus több lehet, mint fegyelmező robot

WMN Suli – 2026. június 5. – PPD

Pofátlanabbak a mai gyerekek, mint a korábbi generációk diákjai voltak? Kisebb eséllyel tudnak végighallgatni valakit azok a serdülők, akik részben a digitális világban nőttek fel? Tényleg válságban vannak az udvariassági normák az iskolákban, a közlekedésben, a társadalomban? Válaszul Polyák-Pásztor Diána pedagógus hozott értékes szempontokat.

Szia, Tanárnő!: Így húzható be a legtöbb pontszám az emelt szóbeli érettségin

WMN Life – 2026. május 28. – PPD

Egy szóbeli vizsgán óhatatlanul érvényesül némi szubjektivitást, ezt viszont a tanuló könnyen a javára fordíthatja. De hogyan érdemes hangolódni az utolsó napokban az emelt szintű szóbeli érettségire, és miben tud segíteni a szülő? Módszertani tippek és egy kis szorongásoldás Polyák-Pásztor Diána pedagógustól a WMN-en.

Szia, Tanárnő!: A tanóra alatti vizelet-visszatartás és korgó gyomor nem jellemformálási lehetőség

WMN Life – 2026. május 26. – PPD

Lehessen-e óra alatt enni, inni, jelentkezés nélkül vécére menni? És ha a gyerek unalom vagy kudarcélmény miatt iszkolna ki a mosdóba, vagy magatartási problémákkal, szerhasználati zavarokkal küzd? Polyák-Pásztor Diána pedagógus úgy véli, fontos lenne, ha a tanulók jóllét iránti igényében nem generációs defektet látnánk. A kérdéskör ugyanakkor nemcsak szemléletváltásért, hanem egy alapvetően másféle iskolakoncepcióért kiált.

< 1 2 >